Tarih yazdılar! Konyaspor Süper Lig'e yükseldi
2022-06-18 - 18:02
Türkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi final serisi dördüncü maçında Beysu Konyaspor, sahasında Samsunspor ile karşılaştı. Zorlu ve çekişmeli geçen karşılaşma sonunda Yeşil-beyazlılar 75-66 kazanarak adını Süper Lig'e yazdırdı.

Türkiye Erkekler Basketbol 1. Ligi final serisi dördüncü maçında Beysu Konyaspor, sahasında Samsunspor ile karşılaştı. Zorlu ve çekişmeli geçen karşılaşma sonunda Yeşil-beyazlılar 75-66 kazanarak adını Süper Lig'e yazdırdı.

Selçuklu Belediye Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye yeşil-beyazlılar Matt, Azizcan,Tayfun, Umut ve Derek ilk 5 ile karşılaşmaya başlarken, konuk ekip Samsunspor ise Mert, İzzet, Frıday, Ege ve Frazıer ilk 5'i ile maça başladı.

Mücadelenin ilk çeyreğinde rakibi karşısında üstün oynayan Konyaspor bu devreye 22-19 önde girdi. İkinci çeyrekte de rakibi karşısında oyununu kabul ettiren yeşil-beyazlılar devre arasına 8 sayı farkla 38-30 önde girdi. 3.çeyreğe de iyi başlayan Konyaspor Matt Morgan’ın başarılı üçlükleri ile son periyoda 14 sayı farkla 61-47 önde girdi.

Son çeyrekte ise rakibi karşısında iyi oynayan Konyaspor bu periyodu da 75-66 kazanarak adını Süper Lig'e yazdıran ikinci takım oldu.

  • Beğen
YORUM YAZIN