Başkan Altay: “Türkiye'nin en güzel otobüslerini şehrimize kazandırdık”
2022-06-28 - 09:58
Konya Büyükşehir Belediye Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesinin toplu ulaşım filosunu güçlendirecek 73 otobüsün teslim alınan ilk partisi olan; 11 solo, 7 körüklü ve 1 çift katlı otobüsün tanıtımını gerçekleştirdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından alımı yapılan otobüslerin ilk partisinin hizmete alınmasıyla ilgili basın tanıtımı gerçekleştirdi. Konya Büyükşehir Stadyumu otoparkında düzenlenen programda konuşan Başkan Altay, son dönemde yaptıkları işleri örneklerken, ‘Konya Modeli Belediyecilik' ifadesini mutlaka vurguladıklarını belirtti.


 

"Bir günde 91 bin kilometre yol kat ediyoruz"

 

Başkan Altay, “Konya, kadim bir şehir. Belediyecilik hizmetlerinin bugüne kadar iyi olduğu, bundan sonra da iyi olmaya devam edeceği bir şehir. Göreve geldiğimiz günden itibaren yeni bir başarı hikayesi oluşturmak için yoğun şekilde çalışıyoruz. Konya, coğrafi olarak Türkiye'nin en büyük ili. Nüfus olarak da Türkiye'nin 6. en büyük ilinde bulunuyoruz. Özellikle şehir yaşamında insanların hayatını etkileyecek önemli işlerden birisi toplu taşıma faaliyetleri. Konya merkezde yaklaşık 1 milyon 400 bin kişi yaşıyor. Ve biz yaklaşık 400 bin kişiyi bir günde toplu ulaşımla bir yerden bir yere taşıyoruz. Bu sayının yaklaşık 135 bini raylı sistemle, 265 bini de otobüslerimiz vasıtasıyla taşınıyor. Baktığınızda Konya coğrafyasının büyüklüğü aslında işimizin ne kadar zor olduğunun da bir göstergesi. Çünkü 72 bin kilometreyi bulan otobüs hatlarımız var ve bir günde yaklaşık 91 bin kilometre yol kat ediyoruz” şeklinde konuştu.

  • Beğen
YORUM YAZIN